073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
Close this search box.

בעיות בריאותיות בכף הרגל

כיצד לזהות בעיות בריאותיות בכף הרגל?

כפות הרגליים שלנו הן איבר חשוב ביותר המשמש אותנו למכלול אדיר של פעולות בכל היבטי החיים כמעט. בעיות בריאותיות בכף הרגל עשויות לגרום להפרעה קשה בתפקוד ולעוגמת נפש רבה מאוד לצד הקשיים הפיזיים. לכן יש חשיבות רבה לגילוי והאבחון המוקדם כדי שאפשר יהיה להתאים תוכנית טיפול אופטימלית שתניב את התוצאות הרצויות בזמן הקצר ביותר. בגלל חשיבות הנושא, החלטנו להקדיש מאמר מיוחד העונה על השאלות: כיצד לזהות בעיות בריאותיות בכף הרגל? ומהם הסממנים המקדימים והראשוניים לבעיות ודלקות נפוצות בכפות הרגליים?

פטריות ברגליים

פטריות ברגליים הן משהו המלווה אנשים רבים בשלבים שונים של חייהם, כאשר בעיה טורדנית זו אינה פוסחת על אף קבוצת גיל. פטרת היא מבעיות כפות הרגליים הנפוצות ביותר. סימנים מקדימים לפטרת יגיעו זמן קצר מאוד לפני הופעת הפטריות המטרידות עצמן (לרוב בין ומתחת לאצבעות הרגליים, בדמות חתכים או גירוי) ויכללו תחושת גירוד בכף הרגל ולעתים שינויים במראה העור. אם אתם מזיעים הרבה בכפות הרגליים, לא מקפידים לנגב היטב את הבהונות לאחר המקלחת וכיוצא באלו ומתחילים לחוש גירוד או עקצוץ, טפלו באזור בהתאם ובהקדם.
טיפול בבעיות ברגליים
כאבים ברגליים

פלאנטר פשיאטיס – "דורבן בעקב"

אחת מבעיות כפות הרגליים הנפוצות ביותר, אשר תוקפת ספורטאים רבים, אך לא רק אותם, היא פלאנטר פשיאטיס, או בלשון "עממית" "דורבן בעקב". לא מדובר בדורבן קלאסי ופיזיולוגי אלא על כאב חזק ומגביל בעקב. הכאב נוצר למעשה מבעיה (דלקת, עומס וכו') על רצועה הנקראת פלאנטר פאשיה המתחילה בעקב ונמתחת בתחתית כף הרגל.

בעיית הרקמה זו יוצרת את הכאב המטריד בעקב, לאחר מאמץ, מיד עם הקימה בבוקר ולאורך כל היום במצבים חמורים. באופן כללי, אם אתם מרגישים כאב, אפילו עמום, בעקב – בעיקר בבוקר עם הקימה מהמיטה או לאחר פעילות משמעותית – רצוי לעצור פעילות ולפנות לטיפול מתאים.

דלקת בגיד אכילס

גיד אכילס, הנמצא בצדו העליון האחורי של כף הרגל, הוא גיד חשוב מאוד, שרבים מאוד (לא רק ספורטאים!) סובלים מדלקות בו. ההחלמה של אזור זה בעייתית ומורכבת לעתים אז חשוב מאוד לאבחן מוקדם ולהתחיל טיפול מותאם אישית. הסימנים המקדימים הם כאבים לאחר מאמץ, נפיחות באזור הגיד ונוקשות בגיד אכילס לאחר משכי זמן מממושכים של חוסר תנועה.

שיגדון / גאוט

מצב דלקתי העשוי להשפיע על מרכיבי שלד אחרים בגוף ולאו דווקא רק על כפות הרגליים. שיגדון/גאוט היא דלקת מפרקים הכוללת עלייה ברמת חומצת השתן בדם (אוריאה), חומצה זו מצטברת ושוקעת במפרקים ויוצרת דלקת מכאיבה, נפוחה ואדמומית. אלה סימנים מקדימים להתחלת דלקת גאוט או להימצאות הדלקת בהתקף – בעיקר באצבע הגדולה של כף הרגל.

דלקת מפרקים ניוונית

פגיעה מפרקית נפוצה מאוד עם שכיחות הולכת וגוברת ככל שעולים בגיל. המצב כולל דלקת במפרקים, אך בעיקר אובדן סחוס וצמיחת בליטות עצם באזורי המפרקים – כולל באצבעות כף הרגל. לעתים קשה לגלות מוקדם את המצב כי כאבי רגליים ובעיות אורטופדיות בכף הרגל הן נפוצות ו"רגילות" יחסית בגילאים מבוגרים. גם הטיפול אינו מרפא את הבעיה אלא מספק הקלה כללית.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614