073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאבים בכף הרגל

תוכן עניינים

כאבים בכף הרגל מהווים תסמין נפוץ מאוד, המהווה את אחת הסיבות שבגינן פונים מטופלים לאורתופד לצורכי בירור ואבחון. הכאבים יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים וכן לא אחת מופיעים כאבי רגליים אצל ילדים. הכאבים יכולים להופיע במגוון דרגות חומרה, החל מכאבים שכמעט אינם מורגשים וכלה בכאבים חמורים המקשים מאוד על ההליכה, כשלעתים דרגת החומרה של הכאבים כה גבוהה עד שישנו קושי משמעותי לדרוך על הרגל.

בנוסף, הכאבים יכולים להופיע באזורים שונים, כשבין היתר ישנם כאבים בכף הרגל בקשת האורכית או הרוחבית, כאבים בכף הרגל בחלק העליון או ליתר דיוק בגב הרגל, כאבים הממוקדים בעקב, באצבעות ועוד.

 
כאבים בכף הרגל

כאבים בכף הרגל - חשוב לבצע בירור רפואי

כאבים בכף הרגל אינם תסמין ספציפי – סיבות לכאבים בכפות הרגליים יכולות להיות רבות ומגוונות. כך, לדוגמה, כאבים בכף הרגל אחרי ריצה יכולים להעיד על התפתחות של דורבן בכף הרגל מצד אחד, אבל גם על בעיה נוירולוגית מסוימת או על תנוחת ריצה לא נכונה מצד שני. בדיוק באותו האופן כאבים בכף הרגל בהריון יכולים להעיד על עומס יתר המופעל על כפות הרגליים כתוצאה מהעלייה במשקל, אך אין זה מן הנמנע שהכאבים מעידים דווקא על בעיה שלא קשורה בהכרח להריון.

בין אם בודקים כאבים בכף הרגל אחרי הליכה, כאבים בכף הרגל אחרי לידה, כאבים בכף הרגל בזמן ריצה או לצורך העניין כאבים בכף הרגל אחרי מנוחה, יש להתייחס לכל מקרה לגופו ולבחון באופן יסודי את הגורמים לכאבים וזאת מכיוון שהטיפול בכאבים משתנה באופן משמעותי בהתאם לגורם הבעיה.

 

כאבים בכפות הרגליים - כיצד מטפלים

כאבים נפוצים ברגל

כפי שציינו, הטיפול בכאבים מושפע במידה רבה מהגורם לכאבים. כך לדוגמה, כשמגלים כאבים בכף הרגל אחרי שינה או כאבים בכף הרגל בבוקר, ייתכן כי מדובר בהתפתחות של דלקת מפרקים שגרונית ולכן הטיפול יכלול בעיקר שימוש בתרופות נגד דלקת. לעומת זאת, כשהתלונה היא על כאבים בכף הרגל בזמן הליכה, ייתכן מאוד שיהיה צורך לעשות שימוש במדרסים אורתופדיים שכן חלוקת העומסים על כף הרגל אינה אופטימלית.

באופן כללי, חשוב לציין שבמרבית המקרים הטיפול הבסיסי בבעיות של כאבים בכפות הרגליים כולל שימוש במדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית.

התאמת מדרסים אישית

בדיוק כאן נכנסת לתמונה חברת "אילן המרכז לאורטופדיה", המתמחה במתן פתרונות למגוון בעיות אורטופדיות בכף הרגל, בגב התחתון ובברכיים. המרכז מציע ללקוחותיו מגוון רחב של פתרונות מתקדמים לבעיות אורטופדיות נפוצות כשבין היתר מדובר על דורבן העקב, קריסת ראשי עצמות המסרק, כאבים בכפות הרגליים, פלטפוס, רגל סוכרתית ועוד.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום מועד לפגיעת ייעוץ באפשרותכם להתקשר לטלפון 073-7841567 או פשוט להשאיר את הפרטים שלכם באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.

 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614