073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פלטפוס אצל ילדים

תיקון פלטפוס בקרב ילדים ופעוטות

אחת הבעיות האורטופדיות המוכרות ביותר היא הפלטפוס. החדשות הטובות הן שבהחלט ניתן למנוע אותה, כל עוד מטפלים בה כבר מגיל צעיר. כיצד מאבחנים את הבעיה? מהו אופן הטיפול המומלץ? כיצד מונעים אותה? כל זאת ועוד במאמר זה.

כידוע, בכף הרגל ישנן שתי קשתות: זו שממוקמת בצד הפנימי של כף הרגל היא הקשת האורכית, ואילו זו שממוקמת ליד בסיס אצבעות כף הרגל היא הקשת הרוחבית. במהלך התפתחותם של הילדים, הקשתות נבנות ומתעצבות. עם זאת, לעתים הקשת האורכית אינה מתפתחת כראוי, ואז הילד סובל מפלטפוס – רגל שטוחה. במקרים כאלה, לעתים עלולים לסבול מכאבים בכפות הרגליים.

פלטפוס אצל ילדים

כיצד לזהות שילדיכם סובלים מפלטפוס?

כיום ידוע שכפות רגליים שטוחות הן שטוחות עד לגיל 3, וזוהי תופעה טבעית למדי, שאינה דורשת טיפול. אבל בחלוף השנה השלישית לחיי הילד, אם לילד שלכם ישנן כפות רגליים שטוחות וישרות, כדאי לגשת לאורטופד ולבדוק האם לילד שלכם יש פלטפוס, והאם יש צורך לקנות לו נעל עם מבנה מיוחד, שתפקידו להגביה את קשת הרגל. 

פלטפוס אצל ילדים - איך מטפלים ?

מדרסים – שימוש במדרסים הוא אחת השיטות המוצלחות ביותר על מנת לתקן פלטפוס אצל ילדים ופעוטות. בגיל 3 – 4 זהו השלב שבו כף הרגל של הילד מתחילה להתעצב ולקבל את מראה כף הרגל הקבוע. עם זאת, היא עדיין עשויה מסחוס רך יחסית, שניתן לשנות ולעצב אותו, ולמנוע את היווצרות הפלטפוס. לכן, חשוב לגשת לצורך אבחון לאורטופד ילדים. מאחר ופלטפוס יוצר מספר שינויים במבנה כף הרגל, הוא יוכל לזהותם ולקבוע האם הילד סובל מפלטפוס או לא.

הטיפול הנפוץ ביותר לתיקון פלטפוס בקרב פעוטות וילדים הוא שימוש במדרסים מיוחדים, שתפקידם להקל על קשת כף הרגל ולעצב אותה. מדרסים אלה מותאמים לילד באופן אישי, בהתאם למידותיו האישיות. המדרסים מעצבים את צורת הקשת וכך הם משפרים הן את המראה של כף הרגל והן את תפקודה.

טיפולים נוספים – חשוב לציין שבבעיות פלטפוס פשוטות יותר ניתן לטפל באמצעות שימוש בנעליים תומכות, ובבעיות פלטפוס מורכבות יותר, ניתן לטפל באמצעות ניתוח. ניתוח הוא אופציה נדירה יחסית, אשר מוצעת במקרים שבהם הילד מסרב ללכת בגלל שהוא סובל מכאבים ברגליים שהם בלתי נסבלים עבורו. מקרים אלה הם נדירים ביותר, ולכן אם קיבלתם המלצה שכזו, יש לשקול אותה היטב ולנסות לקבלת עוד 2 או 3 חוות דעת מקצועיות.

אילן המרכז לאורתופדיה מספק מגוון רחב של מדרסים שיכולים לסייע במקרים שבם נדרש תיקון פלטפוס לילדים ולפעוטות. הצוות המקצועי שלנו ידאג להתאים לילדים שלכם את המדרס הטוב ביותר עבורם, תוך תכנון המדרסים בהתאם לצורתן של כפות הרגליים והמידות שלהם.אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל עת. נשמח לעמוד לשירותכם.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614