073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
Close this search box.

מדרסים - מדריך כללי

אנשים רבים מבלים חלק ניכר מחייהם בעמידה על הרגליים ומבצעים פעילויות מגוונות כמו: הליכה, ריצה, בישול, ריקודים ועוד. אנשים אשר מתפרנסים ממקצועות המחייבים שימוש מוגבר ברגליים, וכן, ספורטאים למיניהם מפעילים על כפות הרגליים לחץ גדול אף יותר. במקרים רבים, כף הרגל אינה מאוזנת מסיבות שונות ועמידה ארוכה גורמת לשורה של בעיות אורתופדיות ואחרות. במרבית המקרים, הבעיה יכולה להיפתר בעזרת מדרסים מתאימים אשר מיוצרים על פי צורת כף הרגל של כל אחת ואחד. בעיות בכף רגל יכולות להיות מולדות, ואחרות שנוצרות במהלך הזמן כתוצאה ממחלות, תאונות, חבלות ועוד.

תהליך מובנה

מדרסים יכולים לתת פתרון מהיר שאינו כרוך בהוצאות גדולות, בסבל או במאמץ מיוחד. הסימפטומים לבעיה בכף הרגל יכולים להתחיל בכאבים בחלק התחתון של הרגל, בברכיים, בגב ואפילו בכתפיים והצוואר. כל זה נובע מיציבה לא נכונה והדרך הטובה ביותר היא אבחון על ידי אורטופד המומחה לרגליים. לרוב, יציע האורטופד לגשת למכון לייצור מדרסים שנחשב למקצוע פרא רפואי. המומחה להכנת מדרסים יבדוק את כף הרגל ויתחיל בתהליך של בניית המדרס. באמצעות יציקת גבס הוא לומד על מבנה כף הרגל ואז מכין מדרס אשר יוצר איזון מושלם המתאים למבנה שלה. הבעיות הנפוצות הן: אולפוס – בעיה בקשת כף הרגל – כלומר: גבוהה או נמוכה מדי, פלטפוס, דורבן העקב ועוד.
מדרסים ויתרונותיהם

תקופת הסתגלות

תהליך בניית המדרסים מתחיל, אפוא, במדידות ובדיקה, ובמכונים מתקדמים יש בדיקות בעזרת קרני לייזר ובאמצעות מחשבים על מנת להגיע לאבחון מושלם ככל האפשר של כף הרגל. השלב הבא הוא קביעת תור לקבלת המדרס שהוכן ובדיקת התאמתו. צריך לקחת בחשבון, כי בהתחלת השימוש במדרס יש להתאזר מעט בסבלנות. יש תקופת הסתגלות אליו והשינויים והשיפורים נעשים בתהליך, הכאבים יחלפו בהדרגה. כמובן, שיש ביקורת תקופתית והיא נקבעת על ידי המכון והמומחה. מדרסים אמורים להתאים לסוגי נעליים שונים וניתן לקבל במכון הסברים לגבי סוגי הנעליים המתאימים למדרסים.

שיפור באיכות החיים

ההיסטוריה מלמדת שמדרסים מאפשרים שיפורים מהותיים באיכות החיים אצל אנשים. אנשים אשר תחביבם הוא ריקוד וסבלו בעבר מכאבי ברכיים וגב, יכולים להמשיך בעיסוקם. ספורטאים יכולים להשיג תוצאות טובות יותר עם מדרסים שמותאמים בשלמות לכף הרגל ואנשים אשר סבלו בעבר מכאבים כתוצאה מבעיות בכף הרגל, יכולים ליהנות מחיים משופרים. לכל אחד צריך להתאים את המדרס באופן בלעדי, ולכן, אין טעם לקנות מדרסים מוכנים שנמכרים במקומות שונים. מדרסים איכותיים מיוצרים על ידי מומחים בעלי ידע וניסיון אשר נעזרים במכשור מתאים לכך. מדרסים איכותיים מחזיקים מעמד מספר שנים ומשרתים את בעליהם בצורה הטובה ביותר.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614