073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
Close this search box.

כאבים ברגל: בעיות נפוצות

הרגליים הן מאיברי הגוף החשובים ביותר ומשמשות להליכה, ריצה, עמידה ויציבה. כפות הרגליים הן היסודות הביו- מכניים עליהם עומד הגוף והן תומכות ברגליים ובגוף עצמו. כאשר כפות הרגליים אינן מאוזנות אזי היציבה וההליכה נפגעות. מבנה כף הרגל עדין ומורכב מעצמות, שחלקן קטנות מאוד, וגידים חשובים המחוברים לשרירי הרגל. הלחץ על כפות הרגליים עצום בגלל שהן נושאות את משקל הגוף ולכן, השחיקה והבלאי שלהן גדול, יחסית. נוסף לכך ישנן גם בעיות מולדות בכפות הרגליים. כאבים ברגליים יכולים להיווצר בהריון ולאחריו בגלל עומס המשקל והיציבה שמשתנה. כך עלולים להיווצר כאבים ברגל בהריון וכן, כאבים ברגל לאחר לידה.

להלן סקירה של בעיות אורטופדיות ואחרות בכפות הרגליים:

 

דרבן העקב

מדובר על כאבים דמויי דקירה בעקב והם נוצרים לרוב בגלל מאמץ יתר של הרצועה האופקית הנמתחת בין העקב וכף הרגל. ראשיתו של הדרבן הוא במאמץ יתר שנובע מפעילות יתר ועומסים על כף הרגל. דרבן מופיע גם אצל אנשים שסובלים מפלטפוס או שהינם בעלי עודף משקל. כאבים ברגל בזמן ההליכה יכולים, לעיתים, לסמן את התחלת בעיית דרבן העקב.

דלקת בגיד אכילס

גיד האכילס הינו גיד שמחבר בין כף הרגל לשוק והוא נחשב לגיד הגדול ביותר בגוף האדם. הגיד חשוף ללחצים רבים, ולעיתים, יש פגיעה שמתבטאת בדלקות חוזרות ונשנות או בקרעים בו. סימפטומים לבעיה בגיד אכילס הם: כאבים ברגל אחרי ריצה, כאבים בעצם הבוהן ברגל, נוקשות בגיד לאחר ישיבה או שכיבה ממושכת ונפיחות וכאבים באזורים שאחרי העקב.
כאבים נפוצים ברגל
בעיות אורטופדיות ברגליים

פלטפוס

בעיה אורתופדית נפוצה שנובעת ממצב בו אחת מקשתות כף הרגל האורכית שוכבת ואינה מתפקדת. תפקידה הוא לחבר בין העקב והקשת הרוחבית. תסמינים לבעיית פלטפוס הינם: כאבים בכף הרגל ובאזור העקב, כאבי גב לאחר הליכה רגילה, דלקת גידים, נפיחות באזור הקרסול ובכף הרגל.
 

יבלות בהונות הרגליים

תופעה שסימניה הם בליטה עגולה באצבעות הרגליים. המראה שלה אינו אסתטי ועלולים להיגרם בגללה כאבים באצבע הקטנה ברגל ובאצבעות אחרות. היבלות נוצרות בגלל נעילת נעליים שאינן מותאמות, או בגלל עיוות קיים באצבעות שגורם לחיכוך תמידי עם הנעל.

מטטרסלגיה

כאבים אלו הם כאבים שנוצרים בכף הרגל ועיקרם הוא בכאבים במפרקים שמתחת לאצבעות כף הרגל. הם נוצרים במספר מצבים: כאשר הקשת בבסיס הרגל גבוהה, כאשר מבצעים פעילות גופנית בלתי מבוקרת וכאשר נועלים נעלי עקב או נעליים צרות שגורמות לעיוות כף הרגל.

ססאמואידיטיס

דלקת בשתי עצמות ססמואידיות שהן חלק מעצמות המסרק אשר בכף הרגל. הכאב מופיע בכף הרגל בשעת הליכה, עמידה או הפעלת לחץ על המקום. טיפול בבעיה מתחיל במנוחה מוחלטת. יש טיפולים תרופתיים ואחרים אשר אורתופד יכול להמליץ.

יש פתרון

במרבית המקרים הללו ניתן לטפל באמצעות מדרסים המותאמים אישית לכל מטופל. ב- "אילן המרכז לאורטופדיה" תוכלו להתייעץ עם צוות המומחים המיומן ולקבל התאמה אישית ופתרון מושלם לכל בעיה.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614