073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אצבעות פטיש

אם אתם סובלים מכיפוף כלפי פנים של אחת או יותר מאצבעות כפות הרגליים, סימן שאתם סובלים מתופעה שנקראת "אצבעות פטיש". כיפוף אצבעות כף הרגל מזכיר צורת פטיש, ובשל כך התופעה קיבלה את שמה.

איך נוצרות אצבעות פטיש

אצבעות פטיש הן עיוות שאינו מולד. הן יכולות להיגרם בשל יציבה והליכה לא נכונה ואפילו בעקבות נעילת נעלי עקב או נעליים שפיציות, שבהן הנעל לוחצת על האצבעות וגורמת להן לעלות זו על זו.
 
אף על פי שמדובר במצב נרכש, אם לא מטפלים בו, הוא עלול להפוך לקבוע ולגרום לסבל רב. כאשר העיוות מתקבע הוא דורש ניתוח, אך אם מטפלים בו באמצעות מדרסים בשלבים המוקדמים בהחלט ניתן לשנות את המצב בקלות.
טיפול בבעיה של אצבעות פטיש

כיצד תדעו אם אתם זקוקים לטיפול?

מלבד כיפוף האצבעות ועיוותן, קיימים מספר מאפיינים נוספים לתופעה שניתן להבחין בהם:

  • היווצרות יבלות או תחושת כאב מעל לבליטת העצם במפרק האמצעי של האצבע
  • קושי למצוא נעליים נוחות ומתאימות להליכה
  • שפשוף העור במקום שבו מופעל לחץ על האצבעות
  • הליכה על צד הרגל
  • דלקות פרקים
  • חוסר איזון בשרירי הרגליים, ובעיקר באזור הקרסוליים

אם הבחנתם באחת מהתופעות האלה (או ביותר), עליכם לפנות לאורטופד או למכון אורטופדי, שיוכל לסייע לכם לפתור את הבעיה מוקדם ככל הניתן

כיצד מטפלים באצבעות פטיש?

שימוש בנעליים אורטופדיות ובמדרסים אשר הותאמו למטופל באופן אישי, יכולים להקל על הכאבים, ולשפר את הליכתם. להשלמת הטיפול חשוב להשתמש בנעליים מרווחות ולהימנע מנעלי שפיץ ועקב. כדי למנוע את היבלות, ניתן לשים פלסטרים.

אם תקפידו להשתמש במדרסים תוך זמן מה הרגל תשוב בהדרגה לצורתה המקורית והתקינה.
על מנת לרכוש מדרסים חשוב לפנות למכון אורטופדי שבו מועסק צוות עובדים בעל ידע רב וניסיון עשיר בתחום זה, כמו אילן המרכז לאורטופדיה. אנו ניקח מידות מדויקת של הרגל שלכם ובהתאם לכך ניצור עבורכם מדרסים המותאמים לצורכיכם

 
 
 
 
 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614