073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
Close this search box.

רגל סוכרתית

הסכרת הינה מחלה מטאבולית שבכל שנה נפגעים מתסמיניה מיליוני אנשים חדשים ברחבי העולם. מדובר במחלה אשר לה ביטויים והשלכות קליניות רבות שכן הפגיעה שלה בגופנו היא רב-מערכתית. אחד התסמינים הקשים יותר של המחלה הוא רגל סכרתית והדבר עלול להתבטא בכאבים, זיהומים ונכויות קשות אשר יחד ובנפרד פוגעים בצורה קשה באיכות החיים. כיום ישנם כמה פתרונות יעילים לתופעת הרגל הסכרתית דוגמת מדרסים ייעודיים אשר מותאמים אישית לכל מטופל.

להלן מעט מידע על הנושא:

אודות רגל סוכרתית

רגל סכרתית

מחלת הסכרת מאופיינת ברמות גבוהות של סוכר (גלוקוז) בדם גם בשעות שבהן האדם אינו צורך מזון ונמצא בצום. רמות הסוכר הגבוהות פוגעות באלמנטים חוץ תאיים בגופינו ובמיוחד בתאי עצב וכלי דם. בקצות גופנו ניכרת זרימת הדם האטית ביותר ולכן נזקי רמות הגלוקוז הגבוהות בחלקים אלו הינם בין החמורים ומופיעים ראשונים על פי רוב. הרגל הסכרתית סובלת מהופעת בצקות כתוצאה מפגיעה בכלי הדם, נטייה לזיהומים וירידה הדרגתית בתחושה. במקרים קיצוניים פצעים "תמימים" כביכול כגון שפשופים ויבלות הופכים במהרה למקור זיהום שאינו מתרפא. בעיות חמורות יותר בכלי הדם עשויים לגרום להופעת גנגרנה (נמק) ועד לצורך בקטיעת האיבר.

מדרסים ייעודיים עבור רגל סוכרתית

מהסיבות שתוארו לעיל, יש להתייחס בכל מקרה של סכרת גם לכף הרגל ולהתאים עבורה נעליים מתאימות ומדרסים ייעודיים לחולי סכרת. למדרסים מגוון רחב של תפקידים אשר יכולים לעזור בהצלת הרגל הסכרתית על ידי כך שהם עוזרים למנוע את הידרדרות המצב.

מדרסים ייעודיים עוזרים ליצור לחץ מספק על כף הרגל הסכרתית ובכך למנוע בצקות. בנוסף, מדרסים אלו עוזרים לנעליים "להחזיק" את כף הרגל במקומה כך שנמנעים שפשופים ויבלות, אשר כאמור, עשויים להזדהם ולגרום לסיבוכים. המדרסים הייעודיים לכף הרגל הסכרתית מתאימים גם לטיפול בהופעת יבלות ושפשופים קיימים. תכנון נכון של המדרסים יעזור לגוף לחלק את משקלו באופן אשר מפחית מהעומס מעל הפצע, השפשוף או היבלת כך שניתנת הזדמנות לגוף להתרפא במקום החמרה בעקבות העומס.

אצל אילן מרכז לאורטופדיה מותאמים מדרסים ייעודיים לחולי סכרת באופן אישי לפי מבנה הרגל ובעיות קיימות כגון שפשופים ויבלות.
אצלנו תזכו בייעוץ מקצועי, יחס אישי ומחירים ללא תחרות! אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כדי לקבל את הטיפול המתאים.

>> מידע נוסף אודות בעיות אורטופדיות

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614