073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רגל סוכרתית

הסכרת הינה מחלה מטאבולית שבכל שנה נפגעים מתסמיניה מיליוני אנשים חדשים ברחבי העולם. מדובר במחלה אשר לה ביטויים והשלכות קליניות רבות שכן הפגיעה שלה בגופנו היא רב-מערכתית. אחד התסמינים הקשים יותר של המחלה הוא רגל סכרתית והדבר עלול להתבטא בכאבים, זיהומים ונכויות קשות אשר יחד ובנפרד פוגעים בצורה קשה באיכות החיים. כיום ישנם כמה פתרונות יעילים לתופעת הרגל הסכרתית דוגמת מדרסים ייעודיים אשר מותאמים אישית לכל מטופל.

תוכן עניינים

 מבחינה רפואית, רגל סכרתית דורשת התמודדות כמה שיותר מהירה ואפקטיבית על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים.

גורמי הסיכון לתופעה של כף רגל סוכרתית הם פגיעה עצבית, פגיעה בכלי הדם ואורח חיים לא בריא. בין היתר, יש מחקרים שקושרים בין התפתחות של רגל סכרתית אצל גברים ונשים בגילאים שונים לבין עישון, סוכרת לא מאוזנת, השמנת יתר, היגיינה ירודה ועוד.

רגל סכרתית ודרכי טיפול

אודות רגל סוכרתית

רגל סכרתית

מחלת הסכרת מאופיינת ברמות גבוהות של סוכר (גלוקוז) בדם גם בשעות שבהן האדם אינו צורך מזון ונמצא בצום. רמות הסוכר הגבוהות פוגעות באלמנטים חוץ תאיים בגופינו ובמיוחד בתאי עצב וכלי דם. בקצות גופנו ניכרת זרימת הדם האטית ביותר ולכן נזקי רמות הגלוקוז הגבוהות בחלקים אלו הינם בין החמורים ומופיעים ראשונים על פי רוב. הרגל הסכרתית סובלת מהופעת בצקות כתוצאה מפגיעה בכלי הדם, נטייה לזיהומים וירידה הדרגתית בתחושה. במקרים קיצוניים פצעים "תמימים" כביכול כגון שפשופים ויבלות הופכים במהרה למקור זיהום שאינו מתרפא. בעיות חמורות יותר בכלי הדם עשויים לגרום להופעת גנגרנה (נמק) ועד לצורך בקטיעת האיבר.

מדרסים ייעודיים עבור רגל סוכרתית

אנשים שסובלים מרגל סכרתית צריכים להשקיע בשיפור ושינוי אורח החיים שלהם, על מנת לאפשר לגוף להתמודד בצורה יעילה וטבעית עם המחלה. במקביל, כדאי להם להתייעץ עם בעלי מקצוע מתחום האורטופדיה לגבי מדרסים לרגל סכרתית ולשקול שינוי מערכתי כולל מבחינת השימוש בגרביים ונעליים. למדרסים מגוון רחב של תפקידים אשר יכולים לעזור בהצלת הרגל הסכרתית על ידי כך שהם עוזרים למנוע את הידרדרות המצב.

לחץ על כף הרגל הסכרתית

המטרה העיקרית של שימוש במדרסים היא להפעיל לחץ מתון ומבוקר על כף הרגל הסכרתית. הפעלת לחץ באופן הזה תמנע בצקות ותשפר באופן מיידי את איכות החיים של חולי סכרת. בטווח הבינוני והארוך, זה גם מונע החמרה במצב הרפואי.

מניעת שפשופים ויבלות

אחת הסכנות אצל גברים או נשים עם כף רגל סוכרתית היא מפני פצע שעלול להחמיר מהר ובלי שהם ישימו לב, עד כדי נזק לרקמות העמוקות. כדי למנוע זאת, ניתן להשתמש במדרסים לכף רגל סכרתית ומונעים בעזרתם בעיקר את השפשופים והיבלות. בזכות המדרסים, הנעליים מחזיקות טוב יותר את כף הרגל וכך נמנעים זיהומים וסיבוכים בגלל פציעות.

חלוקת משקל של הגוף

אי אפשר לדבר על היתרונות של מדרסים לרגל סכרתית בלי להזכיר את חלוקת המשקל של הגוף. המדרסים עוזרים לגוף לחלק את משקלו באופן שמפחית מהעומס על כף הרגל, כך שתהליך הריפוי הטבעי הופך מואץ ויעיל יותר.

מהסיבות שתוארו לעיל, יש להתייחס בכל מקרה של סכרת גם לכף הרגל ולהתאים עבורה נעליים מתאימות ומדרסים ייעודיים לחולי סכרת

אצל אילן מרכז לאורטופדיה מותאמים מדרסים ייעודיים לחולי סכרת באופן אישי לפי מבנה הרגל ובעיות קיימות כגון שפשופים ויבלות.
אצלנו תזכו בייעוץ מקצועי, יחס אישי ומחירים ללא תחרות! אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כדי לקבל את הטיפול המתאים.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614