073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
Close this search box.

פטריה ברגל

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בכפות הרגליים היא פטרת. למעשה, למעלה מ- 70% מהאוכלוסייה סובלת מבעיה זו, בעוצמה כזו או אחרת. אילן המרכז לאורתופדיה הוא אחד המכונים האורתופדיים המובילים בארץ. החלטנו להסביר לכם מעט על התופעה ולתת לכם כמה טיפים שיעזור לכם לטפל בבעיה ואף למנוע אותה.

פטריה ברגל

פטרייה ברגל - התופעה

הגורם המרכזי לפטרייה הוא הזעה בכפות הרגליים. בשל גורם זה התופעה גם קיבלה את השם "רגל אתלט". בדרך כלל היא נמצאת באזורי החיבור שבין האצבעות לבין כף הרגל, שהם האזורים המיוזעים ביותר, אך לעתים היא גם מופיעה באזורים אחרים ואף מדביקה את הציפורניים. הפטרייה גורמת לגרד ולאדמומיות, ולעתים גם לשלפוחיות ולסדקים.

הטיפול בפטרת

במידה ואתם סובלים מפטרייה ברגל, רצוי לקנות משחות שונות המיועדות לטיפול בפטרת. משחות אלה עשויות לעזור להעלים את הבעיה ולדחות את שובה. יש להקפיד לסיים את הטיפול במלואו, גם אם יש שיפור.

קיימים גם כמה פתרונות טבעיים שיכולים לעזור לכם, למשל: ניתן למרוח שמן עץ התה או לבנדר, להניח את הרגליים בתוך גיגית מים חמימים עם מלח או חומץ ולהקפיד על שתייה מרובה.

מניעת פטרת

פטרייה ברגל היא סוג של זיהום שקשה מאוד להיפטר ממנו. לעתים נדמה כי התופעה חלפה, אבל תוך זמן קצר היא חוזרת במלוא עוצמתה. ובכל זאת, קיום ישנם דרכים לטפל בפטרת רגליים בהצלחה.

  • מאחר ופטריות אוהבות כפות רגליים מיוזעות, הרי שנעליים סגורות הופכות למקום אידיאלי להתפתחות זיהומים, במיוחד בעונת הקיץ. לכן, רצוי בקיץ להימנע מהליכה עם נעליים סגורות.
  • במידה ועליכם להתקלח ומיד אחר כך לנעול נעליים סגורות, חשוב לנגב היטב את כפות הרגליים, כדי שיהיו יבשות ולהשתמש בתכשירים שיוכלו לספוח את הלחות (למשל טלק).
  • הימנעו מלישון עם גרביים. חשוב לאפשר לכף הרגל להיות חופשייה ולאפשר לה מנוחה. כמו כן, רצוי להשתמש בגרביים שעשויים מכותנה ולהחליף אותן מדי יום ביומו.
  • פטרייה ברגל נפוצה הינה מדבקת ביותר. לכן, כדאי מאוד לנעול כפכפים במקלחות ציבוריות או משותפות, על מנת להימנע מהדבקה.

>> מידע נוסף אודות בעיות אורטופדיות נוספות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614