073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נעליים לפריצת דיסק

פריצת דיסק מתייחסת לבעיה באחת מכריות הגומי (דיסקים) שיושבות בין העצמות (חוליות) הנערמות כדי ליצור את עמוד השדרה שלך. לדיסק בעמוד השדרה יש מרכז רך דמוי ג'לי (גרעין) עטוף בחלק חיצוני קשיח יותר וגומי (טבעת).
פריצת דיסק מתרחשת כאשר חלק מהגרעין נדחף החוצה דרך קרע בטבעת. פריצת דיסק יכולה להופיע בכל חלק של עמוד השדרה, אך מתרחשת לרוב בגב התחתון. בהתאם למקום שבו נמצאת פריצת הדיסק, זה יכול לגרום לכאב, חוסר תחושה או חולשה ביד או ברגל.

אם פריצת הדיסק שלך נמצאת בגב התחתון, בדרך כלל תרגיש כגם אב בישבן, בירך וכאב בחלק מכף הרגל. הפחתת הכאב באמצעות נעליים אורתופדיות כדי לפתור את הבעיה יש כמה אפשרויות כאשר הראשונה שבהם היא נעל אורתופדית. נעליים אורטופדיות יכולות לשנות לחלוטין את החיים שלכם והם יתנו לכם שגרה נטולת כאבי גב. הכאבים ייעלמו תוך זמן קצר כיוון שנעליים אורטופדיות גם בעומסים הכבדים ביותר, ניתן לעזור לגוף על ידי בלימת העומסים השונים המופעלים עליו, והכול מתחיל מהרגליים ומהנעליים שאתם נועלים. נעליים אורטופדיות לכאבי גב מסייעות בצורה משמעותית וניכרת בהפחתה של כאבים שונים הנגרמים כתוצאה מהליכה, ריצה או עמידה, כבר מהפעם הראשונה שנועלים אותן, מפזרות את הלחץ על הרגל בצורה הכי טובה שיש ומונעות מעמוד השדרה לספוג את המאמץ שהשרירים מסביבו מפעילים כדי לאזן אתכם עקב דריכה לא נכונה.

נעליים אורטופדיות מותאמות אל כף הרגל בצורה הכי מדויקת שיש. יש נעליים שמגיעות בהתאמה אישית וגם העיצובים שלהן לא מעטים בכלל. לעומת זאת, ניתן לקנות נעליים אורטופדיות שלא הותאמו אישית והן עדיין יהיו טובות יותר, זאת בגלל שהושקעה בהן מחשבה מעבר והן מורידות מהלחץ שמופעל על כפות הרגליים בזכות מנגנון מיוחד של כריות והתאמה מדויקת יותר לכף הרגל האנושית. גם מדרסים יכולים להיות פתרון הולם. המדרסים יקטינו את הלחץ שמופעל על הרגל ובכך ישפרו את הכאבים בגב, בברכיים וכמובן בכפות הרגליים. למדריך מדרסים >>

מתי יש לרכוש נעליים מותאמות לכאב

פריצת דיסק מתייחסת לבעיה באחת מכריות הגומי (דיסקים) שיושבות בין העצמות (חוליות) הנערמות כדי ליצור את עמוד השדרה שלך. לדיסק בעמוד השדרה יש מרכז רך דמוי ג'לי (גרעין) עטוף בחלק חיצוני קשיח יותר וגומי (טבעת).
פריצת דיסק מתרחשת כאשר חלק מהגרעין נדחף החוצה דרך קרע בטבעת. פריצת דיסק יכולה להופיע בכל חלק של עמוד השדרה, אך מתרחשת לרוב בגב התחתון. בהתאם למקום שבו נמצאת פריצת הדיסק, זה יכול לגרום לכאב, חוסר תחושה או חולשה ביד או ברגל.

אם פריצת הדיסק שלך נמצאת בגב התחתון, בדרך כלל תרגיש כאב בישבן, בירך וכאב בחלק מכף הרגל. אחד מהגורמים להיווצרותם של כאבים בעקבות הליכה, עמידה או עיסוק בפעילות ספורטיבית הוא חוסר ההתאמה של סוליית הנעל למבנה כף הרגל. לכל אחד ואחת יש מבנה שונה של כף רגל – חלק שטוחות, חלק בעלות קשת גבוהה, וחלקן בעלות מאפיינים ייחודיים משלהן. על ידי התאמת הסוליה או הרפידה לכף רגלו או רגלה של הדורך או הדורכת, ניתן להפחית בצורה משמעותית את כאבי הגב ולהיפטר מלחצים ועומסים על מערכות הגוף השונות בכדי לפתור את הבעיה יש כמה אפשרויות כאשר הראשונה שבהם היא נעל אורטופדית.

נעליים אורטופדיות יכולות לשנות לחלוטין את החיים שלכם והם יתנו לכם שגרה נטולת כאבי גב. הכאבים ייעלמו תוך זמן קצר כיוון שנעליים אורטופדיות גם בעומסים הכבדים ביותר, ניתן לעזור לגוף על ידי בלימת העומסים השונים המופעלים עליו, והכול מתחיל מהרגליים ומהנעליים שאתם נועלים. נעליים אורטופדיות לכאבי גב מסייעות בצורה משמעותית וניכרת בהפחתה של כאבים שונים הנגרמים כתוצאה מהליכה, ריצה או עמידה, כבר מהפעם הראשונה שנועלים אותן.

נעליים לפריצת דיסק

5 טיפים מנצחים לבחירת נעליים לפריצת דיסק

  • יש לוודא שהנעליים מספקות את 3 אלמנטים עיקריים מאוד בנעליים לפריצת דיסק: יציבות במהלך פעילות, נוחות וחופש תנועה.
  • רכשו נעליים במידה מדוייקת עבורכם. המידה משתנה בין מבחר הדגמים, לכן חשוב למדוד ולבדוק שהנעליים תומכות בכף הרגל בנוחות וכמו כן להתייעץ עם מומחה לנעליים אורטופדיות במידת הצורך.
  • את הטיפ הבא בוודאי לא הכרתם, לכו לחנות הנעליים לאחר יום שלם של פעילות. כפות הרגליים מתנפחות מעט במהלך היום בעקבות פעילות יום יומית, לקראת הסוףכפות הרגליים מגיעות למצב טיפטיפה נפוח יותר וזהו גם הזמן האידיאלי עבורכם למדידת נעליים לפריצת דיסק.
  • עשו סיבוב ארוך עם הנעליים בחנות ותבואו עם הגרביים שלכם מהבית כדי לוודא שהן תומכות היטב במהלך הליכה או ריצה.
  • שימו לב, לא כל הנעליים מתרחבות! אם הנעליים לוחצות לכם לא מומלצת לרכוש אותן במיוחד לא כאשר קונים נעליים לכאבי כאב. ובוודאי לא לרכוש נעליים ענקיות שהרגל "שוחה" בתוכן.
מניעת כאבי גב

חשיבות הנעליים לכאבי הגב

במידה ואתה נועל נעליים שטוחות אשר אין להן תמיכה לקשת, בין אם הן נעלי טניס, עקבים או כפכפים, המבנה של כף הרגל שלך לא מקבל את התמיכה שהוא צריך, מה שגורם לכאבי גב והחמרה של מצבים כרוניים. הקשתות של כולם שונות, לחלק מהאנשים יש קשתות טבעיות גבוהות, בעוד שלאחרים יש "רגליים שטוחות" – שם יש מעט קשת טבעית. זה וגורמים אחרים יכולים להשפיע על אופן ההליכה וההליכה שלך, משיכת כפות הרגליים פנימה, הישענות לאחור או החוצה – כל אחד מהם יכול ליצור כאב בכל הברכיים, הירכיים והגב.

במקרים חמורים יותר, בעיות ביציבה עלולות לגרום לפריצת דיסק אשר מובילה לכאבי גב ולחץ על עמוד השדרה. מכיוון וכפות הרגליים משחקות תפקיד מכריע בשמירה על בריאות עמוד השדרה והגב, חשוב מאוד לבחור נעליים מתאימות התומכות במבנה כף הרגל ומונעות לחץ על עמוד השדרה. בסך הכל, זוג נעליים טוב משפר ומייצב את תנוחת כפות הרגליים, מה שבתורו משפר את ההליכה והיציבה. יציבה טובה מסייעת במניעת עומס שרירים וכאבים בגב מכיוון שהיא שומרת על הכל בהתאמה נכונה ומאפשרת לשרירים, לעצמות ולמפרקים לעבוד ביעילות. תמיכה טובה בקשת עשויה להקל או להעלים את כאבי הגב שלך. עם זאת, הכי חשוב לבחור נעל שמרגישה נוחה ומתאימה כהלכה למרות סוג הקשת שלך. כאבי גב, כפות רגליים ומפרקים הם לא עניין זר כל כך במציאות של ימינו. לפעמים היופי בא על חשבון הנוחות, ולפעמים פשוט חוסר המודעות להליכה הנכונה ולגורמים השונים של הכאב גורמים להצטברות רצינית של לחצים ועומסים על הגוף.

כאבי גב הם לא דבר שצריך להשלים אתו – ניתן פשוט להתאים את הנעל המתאימה להולך או להולכת ולהגיד ביי ביי לכאבים. הגב התחתון הוא אחד המקומות הכי כאובים שיש ולכל אחד מאיתנו היו כבר מספר כאבים באזור זה גם אם מדובר על אנשים בגיל צעיר במיוחד. חלק ניכר מהכאבים מגיעים דווקא בגלל הנעליים ולא בגלל הגב עצמו, ואם תדעו את הקשר הזה תדעו גם למנוע את הכאבים והחיים שלכם יהיו הרבה יותר טובים. זה הזמן לגלות מה הקשר בין בעיות גב לנעליים ומה ניתן לעשות.

לסיכום

תמיכה היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לחפש בנעליים החדשות שלך. אתה רוצה לחפש נעליים לפריצת דיסק שיחזיקו מעמד לאורך זמן וימשיכו לספק את התמיכה לצרכי הגב שלך, "לאלץ" אותך ללכת בצורה שתביא ליציבה טובה ולפיכך לפחות כאבים.

ישנם מותגים איכותיים רבים לנעלי ספורט לפריצת דיסק ונעליים אורתופדיות שההתמקדות שלהם היא בתמיכה נכונה, ושמירה על בריאות הגב, הברכיים והיציבה הכללית. נעליים עם עקב מוקטן (כמו מגפיים נמוכים לגברים או נשים) יכולות גם לעזור להקל על כאבי גב, בעוד שנעליים שטוחות לחלוטין (ללא תמיכה) ונעלי עקב גבוהות יכולות לגרום לכאבים נוספים.

אם אתה מתקשה למצוא נעליים שמתאימות לאורח החיים שלך ויש להן את התמיכה שהגב שלך צריך, אולי תרצה להשיג זוג תוספות מדרסים אורטפדיים שיספקו את התמיכה הזו וניתן להעביר אותן מנעל לנעל בקלות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614