073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יבלות בבהונות הרגליים

על בעיית יבלות בבהונות הרגליים ודרכי הטיפול בה

יבלות בבהונות הרגליים (Corns) הן תופעה שכיחה יחסית, המופיעה בדמות בליטה עגולה על אצבעות הרגליים. פרט לבעיה האסתטית, תופעה זו מלווה לא אחת בכאבים. המרכז לאורטופדיה אילן מגיש מדריך קצר על התופעה, הטיפול ודרכי המניעה.

יבלות בבהונות הרגליים (Corns) זכו לשמן הלועזי בגלל צורתן – מעין בלוטה עגלגלה על עור אצבע הרגל, רכה או נוקשה, המזכירה בצורתה גרעין תירס. לעתים במקום היבלת יש גירוי וכאב מציקים מאוד, במיוחד בעת נעילת נעליים. אם הגירוי שיצר את הבליטה ממשיך לפעול את פעולתו, היבלת יכולה להתפתח לדלקת ואף לפצע פתוח, ולגרום כאבים עזים.

איך נוצרות יבלות בבהונות הרגליים?

יבלות בבהונות הרגליים

הסיבות להיווצרותן של יבלות בבהונות הרגליים נחלקות לשני סוגים: האחד הוא דפורמציה (עיוות) כלשהו באצבעות, דוגמת Hammer Toe, שבעטיו האצבעות מכופפות וחשופות לבעיה תמידית של שפשוף וחיכוך עם הנעליים. השני נעוץ בנעליים שאנו נועלים– אם יש בהן, למשל, תפר פנימי בולט שמגרה את המקום, אם הן לא מתאימות לנתוני כף הרגל וכו', ובמילים אחרות, כל מה שיכול ליצור לחץ ושפשוף של העור במקום מסוים. גם גרביים בעייתיות יכולות לתרום ליצירת יבלות Crons.

מניעה היא הפתרון הטוב ביותר

כמו בכל בעיה רפואית, מניעה היא דרך הטיפול הטובה ביותר. נעילת נעליים נוחות, טובות ומותאמות לנתונים הפיזיים שלכם – לא הדוקות מדי ולא רופפות מדי – ימנעו יצירת יבלות בבהונות הרגליים. אם אתן רגישות להיווצרות יבלות בכף הרגל, ותרו על נעלי עקב, שמפעילות לחץ רב עוד יותר על כל החלק הקדמי של כף הרגל.

טיפול ביבלות בבהונות הרגליים (Corns)

  • הפסיקו ללכת עם נעליים לא נוחות שאינן מתאימות לכם
  • הימנעו מגרביים צמודות מדי, ובחרו נעליים בעלות מרווח גדול יותר באזור הבהונות
  • מדרסים בהתאמה אישית לנתוני כף הרגל ולבעיה הקיימת יכולים להפחית את הלחץ המופעל על האצבעות – היוועצו במכון אורטופדיה להתאמת המדרסים הנכונים
  • היוועצו עם רופא – במיוחד אם מדובר ביבלת גדולה ובעייתית, שתדרוש התערבות פולשנית יותר, כמו, למשל, הורדה חלקית של שכבת העור במקום

למידע נוסף אודות יבלות בבהונות הרגליים (Corns), אתם מוזמנים לפנות אלינו למכון אורטופדיה אילן, ונשמח לעמוד לשירותכם.

 
 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614