073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול בדלקת בכף הרגל

מדוע נוצרת דלקת בכף הרגל?

אנשים רבים מכירים את המילה דלקת אך לא מבינים מה קורה שם בדיוק מבחינה רפואית. דלקת היא בעצם זרימת דם מוגברת לאזור מסוים שמתחיל להתנפח ולהיות אדום ולמעשה להעיק עלינו. הדלקת יכולה להיגרם ממספר רב של גורמים כאשר גם גורמים פנימיים וגנטיים יכולים להשפיע לצד גורמים חיצוניים. דלקת יכולה להיות שולית למדי אך גם רצינית מאוד לפי האזור הדלקתי. אחד האזורים הבעייתיים ביותר הוא כף הרגל מהסיבה הפשוטה: אנחנו דורכים על האזור הזה. אי אפשר להעביר יום שלם בלי לדרוך וכך הדלקת יכולה להחמיר עוד ועוד. דלקת בכף הרגל יכולה להיווצר מפעילות גופנית, ממבנה גנטי לקוי של כף הרגל כמו למשל קשת גבוהה או כף רגל שטוחה וגם מפגיעות חיצוניות.

טיפול איכותי באבחון מדויק

טיפול בדלקת בכף הרגל צריך להיות מדויק כיוון שבמקרים רבים גם טיפול בסימני הדלקת עצמה לא יעזרו במידה והבעיה עצמה לא נפתרת. במידה ויש דלקת מלחץ על הנעל או דלקת בגלל פגיעה באחת הרצועות הדבר יהיה שונה לחלוטין בין בעיה לבעיה גם בטיפול שהבעיות דורשות. לעומת זאת, בעיה גנטית כמו קשת גבוהה או כף רגל שטוחה צריכות טיפול שונה לחלוטין שיהיה מקיף וכרוני ולכן הטיפול חייב להיות מדויק.

דלקת בכף הרגל וטיפול נכון

מהו הטיפול בדלקת בכף הרגל

  • כל טיפול בדלקת בכף הרגל חייב להתחיל ממדרסים. כשיש דלקת בכף הרגל אי אפשר לדרוך בלי שיכאב לאותו אדם ולא רק שהכאב לא יפסיק הדלקת עצמה גם תחמיר. המדרסים הם מעין כרית שמתאימה בדיוק לצורת הרגל של המטופל וכך למעשה הלחץ מפוזר באופן מיטבי ולא רק על כף הרגל. כריות כף הרגל שבגופנו אמורות לספוג את הלחץ ולפזר אותו היטב אך כשהן לא מסוגלות לבצע את העבודה המדרסים ייבצעו זאת באופן מושלם. המדרסים חייבים להתאים בצורה מוחלטת לכף הרגל ואם הם לא נוחים במאה אחוזים יש צורך להתאים אותם שוב. ההתאמה חייבת להתבצע על ידי אורתופד מוסמך בלבד.

  • טיפול בדלקת בכף הרגל יכולה לכלול גם כדורים ומשחות. הטיפול התרופתי מגיע בדרך כלל בשלבים מאוד קיצוניים של הדלקת וברגע שיש אפשרות שהיא תחמיר עוד יותר או שהיא מגיעה לממדים גדולים אחרי שהיא התנפחה כהוגן. הטיפול יכול להיות אנטי דלקתי או רק כדי שלא יכאב בשינה ובכל מקרה חובה לשלב את הטיפול התרופתי יחד עם מדרסים מתאימים.
 

הכי חשוב לנוח היטב

ברגע שיש דלקת בכף הרגל כל טיפול חייב לכלול מנוחה גם אם יש לכם מדרסים מותאמים ונוחים ואתם מרגישים שההליכה אפשרית, נסו ללכת כמה שפחות. ההליכה בסופו של דבר מזיקה ו-ודאי פעילות גופנית ונסו להמעיט בהם עד שאתם מבריאים לחלוטין. הדלקת עצמה נוצרת מלחץ רב של תאי דם אדומים, תאי דם לבנים ונוזלים רבים שמצטברים במקום וכל דריכה נוספת או אפילו נעילת נעליים יכולה לסכן את המצב הבריאותי המקומי ברגל ולהחמיר את הבעיה ואת הכאבים.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614