073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הלוקס ולגוס

הלוקס ולגוס

הלקוס ולגוס הינה בעיה נפוצה בחלק הקדמי של כפות הרגליים והיא מהווה בעיקר את נחלתן של נשים אך לא רק – מדובר בעצם בולטת הנראית כמו גבשושית וממוקמת בצד הפנימי של כף הרגל. בין תופעת הלוואי אשר עלולות להוות את נחלתם של הסובלים מבעיית הלוקס ולגוס הן: יבלות כואבות, דחיקת האצבע השנייה ויצירת מצב של אצבע המטפסת על אצבע ושחיקה של הסחוס המתבצעת באופן הדרגתי. בעיות אלו עלולות לפגוע ברמת החיים של הסובלים מהן ומהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לא להזניח את הנושא ולקבל טיפול מתאים.

>> מידע נוסף אודות בעיות אורטופדיות נוספות.

הלוקס ולגוס – גורמים

הלוקס ולגוס היא בעיה אשר יכולה להתפתח כתוצאה ממספר סיבות שונות – רבים סובלים מבעיה זאת כתוצאה של נטייה תורשתית. בעיית הלוקס ולגוס עלולה לנבוע מתפקוד לקוי של כף הרגל. סיבה נוספת להיווצרותה יכולה להיגרם כתוצר לוואי של דלקת מפרקים והיא יכולה גם לנבוע כתוצאה מהנעלה לא טובה או בריאה דוגמת נעילת נעלי עקב אשר לוחצות על כף הרגל לאורך זמן. המזל הוא, שישנן מגוון אפשרויות לטיפול בבעיה ולמניעת החמרתה, מה שיאפשר להמשיך ולנהל אורח חיים שגרתי ללא כאב או סבל מיותר הנובע מהסיבה הזאת.

הלוקס ולגוס – כיצד לטפל

ישנן מספר דרכים אשר ייעודן לטפל בתופעה של הלוקס ולגוס ובין היתר: התאמת מדרסים מיוחדים אשר ייעודם למנוע את הלחץ מהמפרק. המדרסים מותאמים באופן אישי לרגליו של הסובל מהבעיה. דרך נוספת לטיפול בבעיה היא שימוש בנעליים מיוחדות אשר עשויות מבד נמתח המתאים את עצמו לצורת המפרק ולמנח כף הרגל. פתרון נוסף למניעת החמרת הבעיה מגיע בדמותו של סד לילה אשר בכוחו ליישר את המפרק. חשוב לציין שגם השריית הרגל במים חמים יכולה להקל ולו במעט על הכאב.

לא משנה באלו מהדרכים תבחרו בסופו של דבר לעשות שימוש בכדי להקל על הבעיה, קיימת חשיבות גבוהה לא להזניח אותה ולעשות כל הניתן בכדי למנוע את החמרתה. במקרים חמורים וקיצונים של הלוקס ולגוס הדרך היחידה לטיפול תהיה באמצעות ניתוח ייעודי.
 
 
 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614