073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דלקת בגיד אכילס

סובלים מדלקת בגיד אכילס לעתים קרובות?
אילן – המרכז לאורטופדיה מייעץ לכם כיצד לפתור את הבעיה!

אם גם אתם סובלים לעתים קרובות מדלקת בגיד אכילס, בוודאי גם לכם יצא לתהות מה גורם לתופעה, מהיכן קיבלה את שמה וכיצד ניתן לפתור את הבעיה. בדיוק לשם כך, אנחנו כאן.
 

גיד אכילס - נקודת התורפה של בני האדם

רובנו יודעים שהשם אכילס מקורו במיתולוגיה היוונית. מדובר בגיבור בלתי מנוצח, שהוטבל בעודו הילד בנהר מיוחד, אשר הפך את גופו לבלתי פגיע. אלא שמאחר והוטבל בעודו צעיר, היה צריך להחזיק אותו מהעקב, כדי שלא ייטבע – ולכן העקב היה החלק היחיד בגופו של אכילס שהיה פגיע ושימש כנקודת תורפה. גיד האכילס מחבר בין כף הרגל לשוק, והוא נחשב לגיד הגדול ביותר בגוף האדם. עם זאת, גודלו אינו מעיד על פגיעתו, ממש כמו אצל אכילס הגיבור המיתולוגי. הוא נקרע לעתים קרובים ואף מפתח דלקות באופן תדיר.

מה גורם לתופעה?

דלקת בגיד אכילס נפוצה ביותר בקרב האוכלוסייה כולה ולא רק בקרב ספורטאים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה הפשוטה שאזור הגיד חשוף לפגיעות חוזרות, גירויים ושינויים, והחלמתו הינה בעייתית יחסית. למעשה, ישנם כמה וכמה גורמים התורמים להיווצרות דלקת בגיד אכילס והם:
דלקת בגיד אכילס
  • הגברה מהירה מדי של מהירות הריצה
  • מאמץ מתפרץ (למשל – ריצת ספרינט)
  • שימוש יתר בגיד כשהוא אינו גמיש דיו
  • מבנה כפות רגליים
  • מחלות שונות (למשל – סכרת, פעילות יוצאת דופן של בלוטת התריס, אסטמה ועוד)

כיצד לזהות דלקת?

במידה ואתם סובלים מדלקת בגיד אכילס, רוב הסיכויים הם שאתם סובלים מהתסמינים הבאים:

 

  • כאב לאחר מאמץ שהולך ומחמיר
  • נוקשות בגיד לאחר ישיבה או שכיבה ממושכת
  • נפיחות וכאבים באזור שמאחורי העקב
  • כאבים חומרים לאחר ריצה לאורך השוק ועד העקב

על מנת לשלול קריעת גיד, יש לגשת לרופא ולעתים אף קיים צורך בבדיקת אולטרה-סאונד. רק כך תוכלו לדעת אם מדובר בדלקת או בקריעה של ממש.

כיצד ניתן לטפל בתופעה?

עליכם להניח לגיד האכילס להחלים. ככל שהדלקת חריפה יותר, כך הטיפול מורכב יותר. מלבד הפסקת פעילות גופנית הכוללת ריצה ומאמץ, לעתים צריך לבצע פיזיותרפיה, לחבוש את המקום ולקחת תרופות נוגדות דלקת. בנוסף, ישנם מדרסים מיוחדות עם הגבהה לעקב, אשר מיועדים במיוחד לצורך טיפול זה.

אתם לא חייבים להמשיך לסבול מדלקות בגיד אכילס. אצל אילן המרכז לאורטופדיה ישמחו לייעץ לכם כיצד לחזור לשגרה, לבדוק בחינם את כף הרגל שלכם ולעזור לכם למצוא פתרון אידיאלי למצבכם.

>> מידע נוסף אודות בעיות אורטופדיות נוספות.

 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614