073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בעיות אורטופדיות

תחום האורתופדיה עוסק בכל מה שקשור לבעיות שנמצאות בעצמות ובשרירים כמו לדוג' שבר, נקע, שחיקה של הסחוס, דלקת מפרקים, בעיות שיש להם זיקה לעמידה שלנו, לאופן היציבה שמשפיע על מבנה השלד ועוד. בעיות אורתופדיות יכולות לגרום לכאבים ומיחושים רבים באזור הגוף כמו: בגב, בברכיים, בצוואר ואפילו בידיים.

הסיבות הנעוצות בבעיות אורתופדיות יהיו בשל: נטייה גנטית, פציעה שחווינו, תאונת דרכים, ישיבה ממושכת מול מחשב, מאמץ גופני קיצוני ושחיקה של העצמות, ועוד. כולם חשופים לבעיות אורתופדיות, נשים וגברים וגם ילדים. בעיה אורתופדית בגיל צעיר יכולה לנבוע מבעיות גנטיות או מעודף משקל, תאונה וישיבה ממושכת מול מחשב. במאמר להלן נפרט כיצד בעיה אורתופדית עשויה להשפיע עלינו ואיך ניתן לטפל בה.

 

השפעותיהן של בעיות האורתופדיות

בעיות אורתופדיות יכולות לגרום לירידה משמעותית ביותר באיכות חייו של מי שסובל מהן. הן גורמות לכאבים מתמשכים שבאים והולכים הן מקשות על ביצוע של מגוון פעולות שכיחות. הבעיות האורתופדיות יכולות לגרום לאדם הסובל מהן לצמצמם את הפעולות היומיומיות שלו ולהסתגר יותר, בשל כך הוא גם ימעיט בפעולות גופניות בסיסיות ויכול לגרום לנזק לשאר האברים ולירידה משמעותית בכושר הגופני שלו- מדובר במעגל הרסני ביותר שקשה לצאת ממנו. לכן חשוב מאוד לטפל בכל בעיה אורתופדית שמופיעה לעומק ולא לנסות לחיות לצידה ובכך להזניח אותה, וגם אם לעיתים מדובר בניתוח שמגדיל את הסיכויים לשפר את איכות חיי המטופל, מומלץ יהיה לשקול זאת.

יש היום ניתוחים בתחום האורתופדיה שמסייעים מאוד ומשפרים את חיי המטופל, אך במקרים שלא מגיעים לניתוח, יש אפשרות לטפל במגוון דרכים אחרות כמו פיזיותרפיה, באמצעות סוגי התעמלות: פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס ועוד. מחקרים רבים מעידים שגם מקרים שנחשבו לכמעט ללא תקנה וקשים במיוחד אימון ושיפור השליטה של השריר יכלו למזער את הכאבים וגם את היכולות לתפקד בצורה מלאה ותקינה.

 
יבלות בבהונות הרגליים

בעיות אורטופדיה נפוצות

במאמר הבא נסקור בעיות אורטופדיות נפוצות ואת דרכי פתרונן. אנו באילן אורטופדיה מספקים מענה לבעיות רבות ונשמח לעמוד לשירותכם.

מצבים פיזיולוגיים שגורמים לבעיות אורתופדיות

אנשים חשופים למגוון מקרים בהם הם יכולים לסבול מבעיה אורתופדית, בעיקר כי לא כולנו תמיד מודעים למצב ההליכה או היציבה שלנו וכיצד נכון ורצוי לשבת בזמן הקלדה מול המחשב. כמו כן, יש השפעה גדולה גם על הנעליים שאנחנו נועלים ביום-יום. נעלי עקב יכולים לגרום לבעיות גב וברכיים וגם נעליים שטוחות שהן לא אורתופדיות לרבות אצל אנשים שסובלים מפלטפוס – מצב בו קשת כף הרגל שטוחה ולא קמורה, כמו שהיא אמורה להיות. גם מצב של הייפוס – שזה מצב הפוך, הקשת של כף הרגל קמורה מידי וכך רוב משקל הגוף לא מאוזן. אלו מצבים פיזיולוגיים שיכולים לגרום לבעיות גב תחתון וגם גב עליון. גם משקל עודף עשוי לגרום למאמץ יתר על אברי הגוף, מה שגורם לבעיות אורתופדיות וכו'.

טיפול בבעיות אורתופדיות שונות

ניתן לטפל היום בבעיות אלה בכמה דרכים, כשהפתרון הנכון ביותר יהיה להתחיל בהגעה לאורתופד מומחה שיבדוק וימצא את שורש הבעיה וידע לתת לכם את כל המידע המקצועי, כיצד לטפל. חלק מהבעיות יצריכו פיזיותרפיה לתקופה מסוימת, חלק מהאנשים יעזרו במדרסים תואמים לרגליהם ועוד עזרים חיצוניים, כמו תחבושת אלסטית או חגורת גב, סד ליד ועוד אביזרים שתפקידם לסייע בכאבים שאותם חש האדם וגם למנוע מהם להידרדר. בנוסף לזה, על מנת להקל משמעותית על בעיות וכאבים שהמקור שלהם הוא אורתופדי, מומלץ מאוד לעשות פעילות ספורטיבית בהתאם למצבו הבריאותי של המטופל ולפי הנחיות של אורתופד.

דלקת בגיד אכילס
דלקת בגיד אכילס היא דלקת נפוצה וידועה בתחום האוטורפדיה. במאמר הבא תוכלו לקרוא כיצד לזהות את התופעה ואת הדרכים שבהם תוכלו לטפל בה.
דלקת בגיד אכילס
תופעת פטרייה בכף הרגל מופיעה אצל אנשים רבים בתקופות שונות. בניגוד למה שנהוג לחשוב- אם התופעה חוזרת על עצמה, ניתן לטפל בה ולמגר אותה. במאמר הבא תוכלו לקרוא עוד בנושא.
דורבן
דורבן העקב היא בעיה אורטופדית ממנה סובלים אנשים רבים. במאמר הבא תוכלו לקרוא עוד על הנושא, ועל דרכי הטיפול בבעיה. באילן אורטופדיה תוכלו לקבל ייעוץ ומוצרים שונים לטיפול. אל תהססו ליצור קשר
 
פלטפוס (flatfoot)

פלטפוס היא בעיה אורטופדית נפוצה בכף הרגל. במאמר הבא תוכלו לקרוא על הבעיה ועל דרכי הטיפול בה. אנו באילו אורטופדיה נשמח לעמוד לשירותכם!

יבלות בבהונות הרגליים (Corns)

אנשים רבים סובלים מבעיית יבלות בבהונות הרגליים. במאמר הבא תוכלו לקרוא על התופעה ועל דרכי הטיפול בה.
לייעוץ והכוונה אל תהססו ליצור קשר עם מכון אילן אורטופדיה.

מטטרסלגיה
במאמר הבא תמצאו מידע חיוני על מטטרסלגיה- כיצד תדעו האם אתם סובלים מהבעיה, איך מתמודדים איתה ומה הפתרונות של מרכז אילן אורטופדיה.
ססאמואידיטיס (sesamoiditis)
עוסקים בספורט וסובלים מבעיית ססאמואידיטיס? בדף הבא תוכלו לקרוא עוד על הבעיה ממנה סובלים מטופלים רבים ובעיקר אלו העוסקים בספורט.
רגל סכרתית
יש להתייחס בכל מקרה של סכרת גם לכף הרגל ולהתאים עבורה נעליים מתאימות ומדרסים ייעודיים. למדרסים מגוון רחב של תפקידים אשר יכולים לעזור בהצלת הרגל הסכרתית על ידי כך שהם עוזרים למנוע את הידרדרות המצב. היכנסו לקריאת המאמר המלא…

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614