073-7831567

אילן המרכז לאורטופדיה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בדיקת התאמת מדרסים

חשיבות התאמת מדרסים

מדרסים הם רפידות אשר מכניסים לתוך הנעליים ותפקידן הוא לשפר את מנח כף הרגל ואת היציבה, למנוע מכף הרגל לנוע במטווה לא תקין, לאפשר חלוקת לחץ ומשקל נכונה על כף הרגל, ועוד. בכדי שהמדרסים יבצעו את עבודתם נאמנה, ישנה חשיבות גבוהה להתאמה נכונה ומדויקת של המדרסים עבור כף הרגל. ככל שההתאמה של המדרסים טובה יותר, כך התמיכה שניתנת לכף הרגל הינה הדוקה יותר, וכאבי הרגליים ובעיות אורתופדיות נוספות יימנעו. לכן, כאשר מבצעים התאמת מדרסים ישנה חשיבות גבוהה לביצוע ההתאמה על ידי מכון מקצועי ומוסמך אשר מבצע בדיקות ומדידות מקיפות ומתאים את המדרסים בצורה ייחודית עבור כל כף רגל.

מהם השלבים בבדיקה?

  • בדיקה סובייקטיבית – הבדיקה הסובייקטיבית הינה למעשה ראיון שמטרתו קבלת אנמנזה רפואית בנוגע למצב כף הרגל. הריאיון מורכב משאלון שנוגע למצב כף הרגל של המטופל, ועליו לערוך כ-10-15 דקות. השאלון אינו קבוע ומשתנה ממטופל למטופל בהתאם למצב כף הרגל ובהתאם לתפיסת הכאב ואי הנוחות של המטופל. חשוב מאוד שהריאיון ינסה להגיע לשורש הבעיה ולהשפעות הנוספות של הבעיות בכף הרגל כגון – האם למטופל ישנם כאבי גב או ברכיים כתוצאה ממבנה ומנח כף הרגל? האם יש קושי בהליכה או רק בריצה? שאלון מקיף ואיכותי עוזר רבות באבחון ראשוני של מקור הבעיה.
בדיקת התאמת מדרסים
  • בדיקת הסתכלות – בדיקה זו מבוססת על בחינת צורת העמידה, מצב כף הרגל, ומנח כף הרגל של המטופל. במהלך הבדיקה המטופל נדרש לעמוד תוך כדי נשיאת משקל וללא נשיאת משקל. הבוחן מסתכל על השינויים ביציבה ובמנח כף הרגל ובכך ניתן לאבחן בעיות מבניות שונות בכף הרגל כמו למשל צניחת קשת או פלטפוס. לאחר הבדיקות הסטטיות מתבצעת בדיקה דינאמית בה המטופל נדרש ללכת הלוך ושוב על משטח ייעודי. בבדיקה זו הבודק בוחן את תפקוד כף הרגל בזמן ההליכה ואת השינויים הדינמיים במנח כף הרגל. כמו כן, ניתן לבצע בדיקה זו על הליכון המשלב ניתוח ממוחשב של כף הרגל.
  • בדיקה אובייקטיבית – בדיקה זו כוללת מכלול של בדיקות כלליות וספציפיות להשלמת התמונה האנטומית והפיזיולוגית של כפות רגלי המטופל. הבדיקה לרוב מבוצעת בשכיבה וכוללת מדידות לצורך אבחון הבדלים באורך הרגליים, זיהוי אזורים כאובים, אבחון טווח התנועה של מפרקי כף הרגל, יציבות הקרסול, ועוד. מכלול וסוג הבדיקות עשוי להשתנות ממטופל אחד לשני בהתאם למצב הרפואי ומצב כף הרגל.

התאמת מדרסים מבצעים רק אצל מומחים

מאחר וישנה חשיבות כה רבה להתאמת מדרסים, חשוב לבחור בחברה מקצועית ומומחית אשר מבצעת בדיקות מקיפות להתאמת מדרסים ללא פשרות. מכונים רבים להתאמת מדרסים אורטופדיים מסתפקים ביצירת תבנית מגבס של מבנה כף הרגל ומדלגים על כל שאר שלבי הבדיקה. בכדי להיות בטוחים שהמדרסים שלכם יותאמו בצורה הטובה ביותר, פנו לאילן המרכז לאורתופדיה, ותקבלו שירות הכולל בדיקות מקיפות ומקצועיות להתאמת המדרסים הטובים ביותר עבורכם.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

08-8656614